Szybki kontakt

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.aadg.pl - wszystkie zamówienia realizujemy już z tej witryny.

www.aadg.pl nowa strona internetowa z nowoczesnym sklepem internetowym!

 
 

Dla Architektów.

Najciekawsze z naszych realizacji na filmach.

 Zapraszamy do kontaktu biuro@aadg.pl

Sprawdź w jak wspaniały, nowatorski i niepowtarzalny sposób

zaaranżujemy Twoje akwarium i ogród.

Odwiedź nas na FACEBOOK'u i zobacz najnowsze realizacje:

Encyklopedia - P

 

Pyszczak złocisty (Melanochromis auratus)

Ta pięknie ubarwiona ryba jest agresywna i terytorialna, potrzebująca dużo miejsca w akwarium (powyżej 150 litrów i 100 cm długości). Najlepiej trzymać je w stadzie w proporcjach od 1:3 do 1:6 (1 samiec, 3 do 6 samic).

Pyszczak Delfin (Cyrtocara moorii)

Cyrtocara moorii–endemiczny gatunek słodkowodnej ryby okoniokształtnej z rodziny pielęgnicowatych (Cichlidae). Jedyny przedstawiciel rodzaju Cyrtocara. Bywa chętnie hodowany przez akwarystów.

Jest zaliczana do pyszczaków z grupy utaka. Charakteryzuje się łagodnym usposobieniem. Żywi się zoobentosem znajdującym się w piaszczystym podłożu.

Pyszczak Szerszeń (Pseudotropheus crabro)

POCHODZENIE:
Afryka - jezioro Malawi: okolice wysp Likoma, Chisumulu i Mbenji - litoral skalisty.
WIELKOŚĆ:
10-12cm, samice mniejsze.
ZACHOWANIE:
Ryba bardzo agresywna dla przedstawicieli własnego gatunku. Samce zajmują bardzo duże rewiry, których zaciekle bronią. W stosunku do innych ryb gatunek również akresywny i kłótliwy. Nie nalezy łączyć go z mniejszymi i łagodniejszymi rybami.

Pseudotropheus demasoni

Pseudotropheus demasonizostał po raz pierwszy odkryty w Pombo Rocks w Tanzanii w 1993 roku. Ad Konings, który jako pierwszy opisał tę rybę, nazwał ją od imienia eksportera ryb Laifa DeMasona.

Pyszczak Johana (Melanochromis Johannii)

Gatunek ten opisał po raz pierwszy Eccles w 1973 roku jakoPseudotropheus johannii.Melanochromis johanniinależy do grupy Mbuna i zamieszkuje skaliste okolice wyspy Likoma. Występuje w płytszych warstwach wody do głębokości 6 metrów.

Pyszczak Yellow (Labidochromis caeruleus)

 Pierwszy naukowy opis Labidochromis caeruleus sporządził Fryer w roku 1956. Pyszczak ten licznie występuje w jeziorze Malawi pomiędzy wyspami Charo i Mbowe, oraz w zatoce Nkata.

Pyszczak Wspaniały (Nimbochromis venustus)

POCHODZENIE:
Afryka - jezioro Malawi
WIELKOŚĆ:
Samce 25cm, samice 20cm
DYMORFIZM:
Samice mniejsze.
ZACHOWANIE:
Ryba bardzo agresywna i terytorialna. Zaleca się trzymanie wyłącznie w dużych zbiornikach.

Pielęgnica pawiooka(Astronotus ocellatus)

Pielęgnica pawiooka - Astronotus ocellatus. Pielęgnica pawiooka jest jedną z największych ryb akwariowych. Zwana jest również Oskarem lub pawim okiem. W zależności od wieku i miejsca pochodzenia może posiadać różny deseń barwny. Jest wyjątkowo łagodna, bierze pokarm z ręki, ale może także ukąsić. Jej popularność wzrosła jeszcze po wyhodowaniu odmiany czerwonej, zwanej czerwonym Oskarem.

Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)

Opis

Pielęgnica Meeka - Thorichthys meeki. Posiada ciało barwy niebieskoszarej z dwoma czarnymi plamami. Spód ciała jest barwy krwistoczerwonej, a płetwy brunatnoczerwone. Rozróżnienie płci jest dosyć trudne. Płetwa odbytowa samca jest bardziej zaostrzona. Ponadto samiec jest większy oraz masywniej zbudowany. Pielęgnica Meeka jest bardzo płochliwa i lubi mieć kryjówki wśród kamieni czy roślin wodnych. Dorosłe ryby są monogamiczne i mają własne terytorium, którego zaciekle bronią nawet przed większymi od siebie, groźnymi drapieżnikami. Należy do ryb litofilnych, tzn. składających jaja na twardym, kamienistym podłożu, z reguły na płaskich kamieniach.